2009 Mistrzostwa Świata W Pływaniu Osób Niepełnosprawnych Rio de Janerio 29.11-5.12

Uczniowie naszej szkoły, Kacper Rodziewicz i Jakub Hałas wraz z trenerką i nauczycielką PZ2 panią Jadwigą Zieleńską- Starzec wrócili z Mistrzostw Świata Niepełnosprawnych na pływalni 25 metrowej.

Zawody odbyły się 29.11 – 5.12 2009r w Rio de Janeiro (Brazylia) na obiekcie położonym tuż obok słynnego stadionu Maracana. Startowało w nich 264 zawodników z 31 krajów. Nasza kadra zdobyła 15 medali 2 złote, 8 srebrnych i 5 brązowych. Mistrzostwa pod względem wynikowym były bardzo udane,atmosfera gorąca tak jak temperatura w tym okresie panująca w Brazylii.

Zawodnicy naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, Kacper Rodziewicz pływał trzy razy w finałach zajmując 5 m na 400 stylem dowolnym z pięknym rekordem życiowym, 100 stylem motylkowym 6 m, 100 stylem dowolnym 8m. Jakub Hałas zajął 9 miejsca na 100 stylem motylkowym i 200 zmiennym. Bardzo dobrze zaprezentowała się również nasza sztafeta zmienna, w której pływali uczniowie-zawodnicy powiatowej „dwójki” plasując się ostatecznie na 5 m z dobrymi rekordami życiowymi.