2009 Mistrzostwa Europy W Pływaniu Osób Niepełnosprawnych 18-24 październik

Mistrzostwa Europy W Pływaniu Osób Niepełnosprawnych Kacper Rodziewicz, uczeń klasy II LOMS, zajął 3 lokatę na Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu odbywających się 18-24.10.2009 r. w Reykjaviku (Islandia). Brązowy medal wywalczył na 400 m stylem dowolnym, poprawiając aż o 7 s. rekord życiowy. Kacper startował również z powodzeniem na innych dystansach uzyskując m.in. 6 rezultat na 100m st. grzbietowym.
Kacper trenuje pływanie w naszej szkole drugi rok, jako junior zajął w Rekjaviku 3 miejsce w Europie wśród seniorów, co jest jego największym, jak do tej pory, sukcesem sportowym.
Pod koniec listopada Kacper weźmie udział w Mistrzostwach Świata na basenie krótkim w Rio de Janeiro.
Drugi z naszych uczniów, Jakub Hałas, uczeń III klasy LOMS pływał w finale na dystansie 200m st. zmiennym plasując się na 8 miejscu.
Obu naszych uczniów trenuje nauczyciel- trener naszej szkoły p. Jadwiga Zieleńska-Starzec.