2011 – Ogólnopolski Konkurs Informatyczny Mikroprofesor 17 kwiecień

Dnia 17 kwietnia 2011 w Powiatowym Zespole Nr 2 odbyła się uroczystość zakończenia dwóch konkursów informatycznych: VIII Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Mikroprofesor” 2011 i III Międzynarodowego Konkursu Komputerowego „Konrad”. Konkurs Mikroprofesor, mający bardzo bogatą tradycję, w tym roku przebiegał pod hasłem turystyki. Uczniowie biorący udział w konkursie odpowiadali na pytania związane z turystyką, a w drugiej części tworzyli strony internetowe „Niesamowite miejsca w mojej okolicy”. W pierwszej części wzięło udział prawie 750 uczestników z całego kraju. W drugim etapie jurorzy ocenili 57 stron internetowych wybierając 4 najlepsze prace w kategorii Mikroprofesor oraz w kategorii prac z Oświęcimia i powiatów ościennych Mikroprofesor G2.

Laureaci 2011:
W ogólnopolskiej kategorii gimnazjów i szkół średnich (G2):
1. Łukasz Obraniak – szkoła średnia, Wałbrzych
2. Błonk Janusz – szkoła średnia – Sierakowice (pomorskie)
3. Grześkowiak Aleksandra – gimnazjum – Polwica (wielkopolskie)
4. Lubera Krzysztof – gimnazjum – Kwidzyń

W kategorii gimnazjów powiatów oświęcimskiego i powiatów sąsiednich (G1):
1. Matyszkiewicz Wojciech – Wola
2. Drzazga Sebastian