Zakończenie pierwszego Międzynarodowego Konkursu Informatycznego

Dnia 5 czerwca 2009 roku miało miejsce uroczyste zakończenie konkursu pierwszego  Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Konrad 2009.

Jego uczestnikami byli uczniowie naszej szkoły i Prenski-Schule- zaprzyjaźnionej z nami szkoły z Lubeki (Niemcy), z którą prowadzimy wymianę uczniów.

Na zakończeniu obecni byli wicestarosta, pan Józef Krawczyk, wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty, pani Beata Karkoszka, pan dyrektor Piotr Kućka oraz nauczyciele i uczniowie PZ2 oraz przebywający na wymianie uczniowie Prenski- Schule, a także uczestnicy konkursu.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na odpowiedziach  w języku angielskim na pytania związane z kulturą, sztuką, geografią Europy. W drugim należało znaleźć partnera z drugiej szkoły i wraz z nim stworzyć stronę internetową na zadany temat w języku angielskim. W tym celu uczestnicy posługując się mediami elektronicznymi (maile, komunikatory, forum) musieli „dogadywać” się i negocjować przełamując bariery językowe i mentalne. Nie wyłaniano zwycięzcy, ale wyróżniono trzy polsko-niemieckie pary: Agnieszka Potocka  i Nele Pich, Sylwia Korczyk i Melissa Muszelewski, Wojciech Stefaniuk i Svantje Kopetsch. Należy przy tym podkreślić wysoki poziom prac i walory edukacyjne tego przedsięwzięcia.